Servis +420 602 248 024

Extrakorporální litotrypsie ESWL (LERV)

Technologie ESWL patří k jedné z nejsložitější v našem portfoliu. Jedná se o soubor zobrazovacích metod (rtg + UZ) pro vyhledání a zaměření konkrementu a fokusované rázové vlny. Přestože je zdroj umístěn mimo tělo ošetřovaného pacienta tkáňovým přenosem energie dochází k drcení konkrementu v těle pacienta. Jedná se o čistě neinvazivní metodu.

Technologie PIEZOLITH od společnosti Richard Wolf (Elvation) využívá piezoelektrický zdroj rázu, který má extrémní životnost a díky tomu nejnižší provozní náklady na trhu. Druhou výhodou je sofistikované zaměření pomocí piezoelektrických prvků, díky čemuž je zákrok minimálně bolestivý a lze ho provádět bez nutnosti anestezie.

Zdroj rázů má tři nastavitelná ohniska, volbou vhodného ohniska se zcela eliminuje traumatizace okolních tkáňových struktur.  Protože je ohnisko velice malé, zvyšuje se pravděpodobnost minutí konkrementu. Z tohoto důvodu má přístroj PIEZOLITH systém umělé inteligence, který je schopný automaticky sledovat konkrement a to simultánně podle rtg a UZ obrazu a automaticky zaměřit zdroj rázů do jeho středu. Tato kombinace je nejenom efektivní, ale především šetrná pro pacienta a levná na provozní a servisní náklady.