Servis +420 602 248 024

Intrakorporální litotryptor

Na poli intrakorporální litotrypsie nabízíme kombinované litotryptory využívající kombinaci ultrazvukové a pneumatické energie, dále elektrohydraulické litotryptory využívající k rozbití konkrementu tlakovou vlnu vytvořenou elektrickým výbojem. V kombinaci s Holmium lasery tak nabízíme veškeré dostupné technologie pro drcení kamenů.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny litotryptorů je přístroj Trilogy od švýcarské společnosti EMS, který kombinuje ultrazvukovou a pneumatickou energii v jedné rukojeti. Protože je pneumatická energie vytvářena pomocí elektromagnetického projektilu, jedná se o nejefektivnější a nejrychlejší technologii pro drcení na trhu.

V případě, že chcete provádět pouze litotryptické výkony, nabízíme extrémně výkonný 30 W laser se špičkovým výkonem 18 kW. Tento výkon je nejvyšší dostupný v této výkonové kategorii. Potěší také kompaktnost přístroje a vlákna, která nemají omezení použití, díky čemuž tento přístroj zajišťuje nejlevnější náklady na provoz na trhu. Více o holmiových laserech naleznete zde.

Starším přístrojem od stejného výrobce je přístroj LithoClast Master, který funguje na podobném principu, avšak energie jsou aplikovány pomocí dvou do sebe zasunutých rukojetí, kdy každá z nich emituje jednu z energií. Největší výhodou tohoto přístroje jsou provozní náklady, které jsou skutečně minimální ve srovnání s jakoukoli jinou technologií pro litotrypsii.

Posledním přístrojem v této kategorii je elektrohydraulický litotryptor, který využívá pro drcení konkrementů elektrický výboj. Jedná se o extrémně efektivní metodu prověřenou časem a standardní vybavení většiny urologických pracovišť.