Servis +420 602 248 024

Urologický morcelátor

Urologický morcelátor od značky Richard Wolf je unikáním nástrojem pro morcelaci prostaty po enukleaci. Výrobce ho nazývá Piranha. Tato ryba se stala předlohou pro design zubů shaverovacího nástroje, které tkáň přichytí a už nepustí. Díky tomu lze morcelovat v prostoru, což snižuje riziko perforace.

Součástí přístroje je sekvenční pumpa, která saje pouze při morcelaci tkáně (nebo stisku pedálu). Díky tomu lze tkáň bezpečně přisát k nástroji a v prostoru morcelovat. Na rozdíl od jiných řešení tak nehrozí přisátí ke stěně močového měchýře a tím je opět sníženo riziko perforace.

Poslední výhodou je kompatibilita s resektoskopy řady Shark od Richarda Wolfa. Díky tomu po enukleaci (laserem nebo bipolární) může operatér ponechat vnější šaft resektoskopu v pacientovi a vložit do něj morceskop (lomená optika s přímým pracovním kanálem pro morcelátor). Není tedy nutné znovu zavádět nástroj a tím traumatizovat močovod pacienta. Piranha je na základě řady provedených nezávislých studií nejrychlejším morcelátorem na světě. Kontaktujte nás pro je ho vyzkoušení.