Servis +420 602 248 024

Extraktory kamenů

Všechny produkty extraktorů kamenů UROMED jsou vyrobeny z vysoce elastických drátů Nitinolu a vyznačují se vysokou tvarovou stabilitou, a to i při maximálním namáhání. Vzhledem k nízkému riziku traumatizace mohou být tyto extraktory kamenů použity i ve velkém úhlu.

Materiál pro nejflexibilnější použití
Nitinol je vysoce elastická slitina niklu a titanu, která je vhodná pro lékařské nástroje. Díky své extrémní tenkosti, flexibilitě a vysoké odolnosti proti zauzlení je ideální pro extrakci kamene během ureterorenoskopie.
Vzhledem k odolnosti proti přetržení, flexibilitě a nízkému riziku traumatizace jsou všechny extraktory kamenů UROMED vyrobené z nitinolového drátu a jsou vhodnější než běžné extraktory kamenů s plochým drátem, který je z oceli. Nitinolový drát se vyznačuje vysokou biokompatibilitou a má až 10krát vyšší elastickou deformovatelnost. Zároveň poskytuje vysokou stabilitu tvaru ve srovnání s ocelí.
Díky těmto vlastnostem je zajištěna vysoká funkčnost jak při vysokém zatížení, tak ve velkém úhlu flexibilního ureterorenoskopu.

Společnost UROMED je přední německý výrobce spotřebního materiálu pro urologii již více než 50 let. Na základě dlouhodobých zkušeností a know-how nabízí UROMED svým zákazníkům individuální řešení na míru. Všechny nabízené produkty jsou uznávány jako produkty nejvyšší kvality a jsou v souladu s bezpečnou lékařskou praxí a vědeckými požadavky moderní urologie.