Servis +420 602 248 024

CO2, Thulium a TrueBlue lasery

Lasery jsou obor, který nás prostě baví. Máme nejširší portfolio chirurgických laserů v ČR, od diodových laserů po CO2. Účinek laserového záření je závislý nejen na výkonu, ale především na vlnové délce tohoto záření. Od toho se poté odvíjí spektrum použití a vhodné indikace. Před tím, než nás oslovíte, je dobré ujasnit si, na co laser budete používat a hlavně proč. Rádi vám poradíme, jaký laser je vhodný pro daný typ výkonu nebo vám poradíme alternativní metodu v případě, že laser vhodný není.

Jak bylo uvedeno v úvodu, vlastnosti laserového záření definuje jeho vlnová délka. Tato délka v elektromagnetickém spektru definuje, v čem bude laserové záření pohlceno. Na obrázku níže jsou vyobrazeny různé typy laseru dle jejich vlnové délky a pohlcení této vlnové délky v konkrétní látce (voda/krev/pokožka).

Prvním z řady unikátních přístrojů je Thuliový laser Revolix, který je nabízený ve výkonech 15, 30, 120 a 200 W. Jedná se o laser s vlnovou délkou 2,1 mikronu, díky čemuž dosahuje kolaterálního poškození do 1 mm při zachování dobrých koagulačních účinků. Paprsek je veden pomocí skleněného vlákna, které je zafixováno v ručním manipulátoru. Díky tomuto systému s laserem je práce podobná elektrochirurgii nebo studenému skalpelu. Řada Thuliových laserů Revolix je unikátní svými vlastnostmi, stabilitou a dlouhou životností.

Zkušenosti z praxe

Přečtěte si o zkušenostech s Thuliem od českých neurochirurgů.

Druhým typem přístroje vhodným pro chirurgické aplikace je CO2 laser s vlnovou délkou 10,6 mikronu. Tento druh záření je přesný a vyznačuje se minimálním kolaterálním poškozením v řádech desetin milimetru. Jeho vlnová délka se nepřenáší sklem, proto se pro jeho přenos používají dutá vlákna nebo častěji odrazové zrcátko v kombinaci s mikroskopem nebo kolposkopem. Náš dodavatel společnost Limmer nabízí CO2 lasery o výkonech 30, 60 a 80 W. Přístroje se vyznačují zejména dlouhou životností a stabilitou, kde nastává nejčastěji problém těchto přístrojů. Laser obsahuje nový typ CO2 zdroje záření, který je chlazený vzduchem a díky tomu má přístroj velice kompaktní rozměry. Díky jednoduchému ovládání v češtině je každodenní pomocník na centrálních operačních sálech. Pro konzultaci, možnost vyzkoušení nebo více informací nás neváhejte kontaktovat.

Posledním a zároveň nejmladším přírůstkem v naší rodině laserů je extrémně kompaktní přístroj TrueBlue od společnosti ARC. Jak název napovídá, jedná se laser, který má modrou barvu a je tedy ve viditelném spektru na rozdíl od laserů popisovaných níže. Jedná se o mimořádně jemný a precizní laser, který je vedený pomocí skleněného vlákna, a který dosahuje dokonce ještě menšího kolaterálního poškození než záření CO2. Jeho využití je typické při výkonu na hlasivkách nebo při ušních výkonech. Pro konzultaci, možnost vyzkoušení nebo více informací nás neváhejte kontaktovat.