Servis +420 602 248 024

Fluorescenční kamera Fluobeam® LX

Unikátní metoda pro identifikaci příštítných tělísek včetně kontroly jejich krevního zásobení. Přístroj Fluobeam® LX umožňuje zobrazit příštítná tělíska v operačním poli na monitoru. Po podání kontrastní látky měří prokrvení operačního pole včetně příštítných tělísek. Jedná se o naprosto bezpečnou a neinvazivní metodu, která přináší vyšší bezpečnost při výkonech štítné žlázy a při onkologických výkonech.

Kouzlo autofluorescence

Zobrazení příštítných tělísek funguje na principu autofluorescence. Tento jev popsaný již v minulém století využívá přirozených vlastností některých tkání. Operační pole je ozařováno specifickým světlem, které umožňuje tyto tkáně excitovat. Speciální čip kamery poté na monitoru zvýrazní ty tkáně, které na světlo reagují. V případě štítné žlázy takto reagují právě příštítná tělíska. Metoda tedy slouží k jejich identifikaci. Pro jejich zobrazení se nepoužívá kontrastní látka a jedná se tak o naprosto bezpečnou a neinvazivní metodu, která zásadním způsobem přispívá k bezpečnosti výkonu.

Prokrvení tkáně

Kromě identifikace příštítných tělísek je neméně důležité jejich krevní zásobení. Pacientovi je podána kontrastní látka indocyaninová zeleň (ICG) a pomocí stejné kamery jsou zobrazeny krevní řečiště. V průběhu výkonu tak lze zobrazit krevní zásobení tělísek a ty ochránit. Na závěr výkonu lze ověřit jejich vyživení a tedy i budoucí funkci případně se rozhodnout pro jejich reimplantaci.